Proste porady dotyczące pielęgnacji oczu, o których prawdopodobnie nie słyszałaśCzy wiesz, że zdrowie Twoich oczu może mieć bezpośredni wpływ na resztę Twojego ciała? Twoje oczy są czymś więcej niż tylko narządem zmysłów; są również oknem na twój ogólny stan zdrowia. Zdrowe oczy wskazują, że inne części Twojego ciała również funkcjonują tak, jak powinny. Jeśli zmagasz się z suchością oczu, może to być wskaźnik, że dzieje się coś innego. Oto 5 zaskakujących wskazówek, dzięki którym Twoje oczy będą zdrowe i szczęśliwe!

Nie zapominaj o ochronie przed promieniowaniem UV

Suche i zmęczone oczy mogą być objawami Twojego codziennego korzystania z komputera. Ochrona oczu przed szkodliwymi promieniami komputerowymi jest bardzo ważna, aby zapobiec chorobom oczu. Niebieskie światło jest produkowane przez technologię, sztuczne światło i niektóre żarówki. To niebieskie światło może uszkodzić Twoje oczy i sprawić, że poczują się zmęczone lub swędzące.

  • Para kolorowych okularów komputerowych może chronić Twoje oczy przed niebieskim światłem. Nie wszystkie z nich będą koniecznie blokować 100% niebieskiego światła, ale są lepsze niż nic. Są one również pomocne, jeśli używasz niektórych leków, które mogą powodować suchość oczu. Dodatkowo upewnij się, że monitor komputera i telefon są ustawione na poziomie oczu, aby chronić szyję i ramiona.
  • Stres może powodować wiele problemów zdrowotnych, od bólów głowy po choroby serca, a nawet kłopoty ze snem. Może on również wpływać na Twoje oczy. Może powodować zmęczenie oczu, suchość oczu, niewyraźne widzenie i bóle głowy. Ważne jest, aby znaleźć sposób na zarządzanie stresem w swoim życiu, czy to poprzez doradztwo, ćwiczenia, lub kombinację tych dwóch.

Jeśli chodzi o oczy, należy unikać polegania na czytaniu jako sposobie na relaks. Jeśli masz suche oczy, czytanie może je pogorszyć. Spróbuj innej metody uspokojenia umysłu, takiej jak medytacja lub ćwiczenia głębokiego oddychania.

Wystarczająco dużo snu

Oczywiście, ten jeden jest no-brainer, ale wielu z nas nie dostać wystarczająco dużo snu. Może to prowadzić do suchości oczu i ogólnych problemów zdrowotnych oczu, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej. Uzyskanie zalecanych 8 godzin snu jest kluczowe dla zdrowia oczu. Jedynym problemem ze snem jest to, że wiele osób nie dostaje wystarczającej ilości snu z powodu ich napiętego harmonogramu i wymagającej listy rzeczy do zrobienia. Na szczęście istnieje kilka prostych sztuczek, dzięki którym można uzyskać więcej snu i złagodzić stres. Po pierwsze, staraj się kłaść do łóżka o tej samej porze każdego dnia. Unikaj sprawdzania telefonu lub komputera na godzinę przed snem. Zamiast tego czytaj książkę, słuchaj kojącej muzyki lub medytuj, aby ułatwić sobie zasypianie.