Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza dla domuOczyszczenie powietrza w domu to bardzo ważna kwestia, gdyż sprawia, że powietrze stanie się zdrowsze i czystsze. Warto już teraz zastanowić się nad tym, jakie urządzenia będziemy używać do oczyszczania powietrza w swoim mieszkaniu. Przy wyborze sprzętu do oczyszczania powietrza warto pamiętać o kilku istotnych elementach. Oczyszczacze powietrza możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwsze to urządzenia odpylające – to wszelkiego rodzaju odpylacze oraz filtry mechaniczno-elektrystatyczne, a drugie to urządzenia neutralizujące.

Po co oczyszczacz powietrza?

Najważniejszym powodem, dla którego warto zainwestować w takie urządzenie, jest zmniejszenie poziomu pyłu w powietrzu w naszym domu. Zanieczyszczenia powietrza, które są nie tylko nieestetyczne ale również mogą być szkodliwe dla zdrowia, są związane zarówno z zanieczyszczeniami drogowymi jak i zawiesinami wytwarzanymi w naszym mieszkaniu. Te pierwsze są nieodłącznym składnikiem życia w naszej części miasta, natomiast te drugie powstają w wyniku spalania paliw w naszym mieszkaniu, spalania kominka, spalania w piecach. Warto więc zainwestować w dobre urządzenie, które pozwoli nam odparować to jakby „spalenie się” w naszym mieszkaniu. Co zawiera najlepszy oczyszczacz powietrza?

  • Rozdzielacz – niezwykle ważną częścią urządzenia jest rozdzielacz. Najlepiej, żeby był on z drewna, drewno bowiem ma zbawienny wpływ na powietrze. Wymaga jednak również trochę uwagi. W przypadku drewnianego rozdzielacza zaleca się olejowanie go, aby nie zaschnął i nie zamarzał.
  • Osuszacz – polecany jest urządzenie wyposażone w osuszacz, ponieważ jest on niezbędny do dobrego funkcjonowania rozdzielacza. - Wysokość urządzenia.

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza dla domu?

Wybranie najlepszego oczyszczacza powietrza dla domu jest trochę trudne bo w sklepach sprzedawane są urządzenia o różnorodnych parametrach i cenach. Warto jednak zastanowić się nad tym jakie urządzenia będziemy używać do oczyszczania powietrza w swoim mieszkaniu. Przy wyborze sprzętu do oczyszczania powietrza warto pamiętać o kilku istotnych elementach. Najlepiej, by urządzenie do oczyszczania powietrza miało parametry przeciętnej dobrej jakości powietrza.

  • Wielkość powierzchni, na której będziemy urządzenie umieszczać. Im większa przestrzeń tym większa powinna być wielkość urządzenia.
  • Rodzaj zanieczyszczenia. - Istotna jest także możliwość czyszczenia i regularnego serwisowania urządzenia w celu jego długotrwałego użytkowania.