Czy ubezpieczenie OC/AC musi być drogie?

Każdy samochód i motocykl poruszający się po polskich drogach musi być ubezpieczony. Kierowcy mogą ograniczyć ochronę do podstawowego ubezpieczenia OC lub wybrać rozszerzony wariant z dodatkową polisą AC, assistance lub NNW. Dla wielu osób wykupienie kompleksowego ubezpieczenia jest niemałym obciążeniem dla budżetu. Jak obniżyć składkę za ubezpieczenie OC/AC? Sprawdź!

Tańsze ubezpieczenie OC/AC dla młodych kierowców

Za ubezpieczenie OC/AC najwięcej płacą młodzi, niedoświadczeni kierowcy, którzy nie zdążyli zgromadzić na swoim koncie zniżek za bezszkodową jazdę. Z tego względu świeżo upieczeni kierowcy nabywający swój pierwszy samochód decydują się na współwłasność. Oznacza to, że w dowodzie rejestracyjnym, w rubryce „właściciel”, widnieją dwa nazwiska: młodego kierowcy użytkującego auto na co dzień oraz osoby mającej na swoim koncie zniżki za bezszkodową jazdę. Warto pamiętać, że jeśli młodszy kierowca wyrządzi szkodę, druga osoba może stracić swoje zniżki.

Płatność ratalna? Niekoniecznie!

Większość towarzystw daje możliwość opłacenia składki w dwóch albo nawet czterech ratach. Wydaje Ci się, że rozbijając płatność na raty, odciążasz domowy budżet? To tylko pozory! Skorzystanie z możliwości płatności ratalnej oznacza dodatkowe koszty.

Kalkulator OC/AC dla większych oszczędności

Zanim udasz się do biura wybranego towarzystwa albo multiagencji, sprawdź ofertę on-line. W sieci znajdziesz proste w obsłudze porównywarki i kalkulatory pozwalające szybko obliczyć wysokość składki. Aby poznać koszty ubezpieczenia samochodu w wybranej firmie, wystarczy uzupełnić kalkulator OC/AC o podstawowe dane. Co ważne, możesz podpisać umowę z wybranym ubezpieczycielem bez wychodzenia z domu. Zawarte w ten sposób umowy często mają bardzo korzystane warunki.