Jak uniknąć "czarnej dziury" w swoim CV?Nawet najbardziej doświadczeni specjaliści mogą mieć "czarne dziury" w swoim CV. Czasem mogą to być lata, w których nie pracowaliśmy, czasem - lata, w których nie rozwijaliśmy się zawodowo. Tak czy inaczej, niezależnie od tego, jakiego rodzaju "czarna dziura" występuje w Twoim CV, istnieje kilka sposobów, by ją uniknąć.

Unikaj marek i porównań

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to unikanie przytaczania marek i porównań w swoim CV. Wiele osób zostaje złapanych w pułapkę, w której porównują siebie z innymi, co wcale nie pomaga w przekonaniu rekruterów, że są oni najlepszymi kandydatami do danej pracy. Zamiast tego, powinieneś skupić się na swoich własnych umiejętnościach i doświadczeniu, a nie na tym, co inni robią.

Unikaj nazw firm

Ponadto, powinieneś unikać podawania nazw firm, dla których pracowałeś lub z którymi współpracowałeś. Wiele osób popełnia ten błąd, gdyż wydaje im się, że wymieniając nazwy firm, z którymi współpracowali, udowodnią swoją profesjonalność. Jednak w rzeczywistości, to tylko sprawia, że wygląda to na kopię CV innych osób. W zamian, powinieneś skupić się na swoich umiejętnościach i doświadczeniu, a nie na nazwach firm.

Jak widać, istnieje wiele sposobów, by uniknąć "czarnej dziury" w swoim CV. Przede wszystkim, powinieneś unikać przytaczania marek i porównań, a także podawania nazw firm, z którymi współpracowałeś. To pozwoli Ci wyglądać profesjonalnie i zachęci potencjalnych pracodawców do zapoznania się z Twoim CV.