Co musisz wiedzieć o aktualizacji rynku kryptowalut: Bitcoin, Ethereum i więcejJest to ekscytujący czas, aby być w świecie kryptowalut. Nowe monety są wypuszczane prawie codziennie, a istniejące waluty cyfrowe zwiększają swoją wartość i widoczność. Nawet jeśli nie planujesz inwestować w kryptowaluty, ważne jest, abyś był poinformowany o tym, co dzieje się z tymi rynkami. Im więcej wiesz, tym lepszą decyzję możesz podjąć w odniesieniu do swoich finansów osobistych, jak również długoterminowego planowania finansowego. Jeśli nie jesteś zaznajomiony ze światem kryptowalut, możesz mieć wrażenie, że właśnie natknąłeś się na jakąś tajną, podziemną stronę internetową. Jest tam mnóstwo dziwnych słów i zwrotów, które mogą wydawać się obce przy pierwszym czytaniu... Czytaj dalej, aby uzyskać znacznie bardziej szczegółowe informacje na każdy z tych tematów.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta (lub krypto-waluta) to cyfrowe aktywa, które wykorzystują kryptografię do zapewnienia bezpieczeństwa. Dzięki temu zabezpieczeniu kryptowaluta jest trudna do podrobienia. Cechą charakterystyczną kryptowaluty i prawdopodobnie jej najbardziej ujmującym urokiem jest jej organiczny charakter; nie jest ona emitowana ani kontrolowana przez żaden organ centralny, co czyni ją odporną na ingerencję lub manipulację rządu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych walut i aktywów, kryptowaluty są cyfrowe, co umożliwia natychmiastowe transakcje i wymianę. Ponadto kryptowaluty nie istnieją w żadnej formie fizycznej i są reprezentowane jedynie przez odpowiadający im token cyfrowy lub wirtualną monetę. Zdecentralizowany charakter kryptowalut oznacza, że są one dostępne dla każdego w dowolnym miejscu na świecie. Transakcje są przetwarzane i zarządzane zbiorowo przez sieć, a nie przez jednostkę lub scentralizowany organ.

Aktualizacje i informacje o cenie Bitcoina

Bitcoin był pierwszą i pozostaje najczęściej używaną kryptowalutą. Został stworzony w 2009 roku i od tego czasu stał się de facto standardem dla kryptowalut. Bitcoin jest zdecentralizowaną walutą cyfrową typu peer-to-peer, która nie jest własnością ani nie jest kontrolowana przez żaden rząd lub centralny organ.

Zamiast tego, Bitcoin jest zarządzany przez sieć użytkowników i deweloperów. Ci ludzie przyczyniają się do sieci, instalując programy komputerowe, które rozwiązują "bloki" równań matematycznych. Proces ten nazywany jest "wydobywaniem". Za swój wysiłek są nagradzani nowymi bitcoinami i opłatami transakcyjnymi od użytkowników. Sieć Bitcoin jest zdecentralizowana - nikt nie jest jej właścicielem ani nie kontroluje jej. Zamiast tego, sieć komputerów na całym świecie jest właścicielem i operatorem sieci; te komputery są znane jako "węzły".