Sposoby na oszczędzanie przy następnym zakupie samochoduSamochody są środkami trwałymi. Ich wartość spada od momentu, gdy wyjeżdżasz nimi z salonu. Co więcej, samochód jest prawdopodobnie drugim największym wydatkiem po kredycie hipotecznym lub czynszu. Nowy samochód może kosztować Cię nawet 30 000 dolarów, jeśli kupisz go za gotówkę i nie skorzystasz z żadnych dostępnych odliczeń podatkowych lub zachęt do jego zakupu. Oznacza to, że zakup samochodu może być dość kosztowny. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze na następnym zakupie samochodu i zmniejszyć ogólny koszt posiadania. Oto 5 rzeczy do rozważenia przy zakupie następnego samochodu i wskazówki, jak zdobyć taki, który pasuje do Twoich potrzeb finansowych.

Zbadaj swoje opcje i ustal budżet zanim udasz się do dealera

Zanim jeszcze postawisz stopę w salonie dealerskim, będziesz chciał mieć pojęcie, jakiego typu samochodu szukasz, jaki jest Twój preferowany przedział cenowy i jakich funkcji potrzebujesz. Pomoże to w prowadzeniu Cię, gdy będziesz u dealera i da Ci lepsze pojęcie o tym, na co możesz sobie pozwolić. Pomoże Ci to również zawęzić zakres poszukiwań, dostarczając Ci różne modele, które mieszczą się w Twoim pożądanym przedziale cenowym. Podczas badania samochodów, należy wziąć pod uwagę całkowity koszt posiadania przez długość oczekiwanego czasu życia samochodu. Obejmuje to koszt ubezpieczenia, przewidywane koszty paliwa i wszelkie niezbędne koszty utrzymania.

Negocjuj cenę samochodu ORAZ zawarte w nim funkcje

Jak w przypadku każdego większego zakupu, zawsze mądrze jest negocjować cenę samochodu. Ale nie poprzestawaj na tym. Jeśli sprzedawca poda Ci cenę samochodu, zapytaj o dodatki takie jak szyberdach czy zdalny start. Są one często montowane podczas produkcji nowych samochodów, ale dealerzy często chętnie oddają je jako dodatki dla klientów. To dlatego, że ich instalacja nic ich nie kosztuje. Dlatego, jeśli chcesz je mieć, poproś o nie. Powinieneś również negocjować cenę zakupu rozszerzonej gwarancji. Upewnij się, że decyzję o zakupie rozszerzonej gwarancji opierasz na własnych badaniach. Możesz ocenić wartość gwarancji, określając koszt naprawy samochodu, jeśli coś się zepsuje. Pamiętaj, że gwarancje nie są darmowe. Zapłacisz za nie dodatkową kwotę i może się okazać, że z konta oszczędnościowego otrzymasz większą wartość niż z gwarancji.